Eesti Kunstiakadeemia allkirjastas Viru Keemia Grupp AS-i ja Ida-Viru organisatsioonide ning omavalitsustega kunsti edendamise lepingud

1. märts 2012

PRESSITEADE

Täna, 1. märtsil sõlmiti Jõhvi Kontserdimaja (JKM) suures saalis Eesti Kunstiakadeemia (EKA) ja Ida-Virumaa omavalitsuste ja organisatsioonide vahel koostööleping. Koostöö eesmärgiks on eesti kunstielu arendamine Ida-Virumaal.

Tööstusmaastiku ja looduskaunite kohtade poolest tuntud Ida-Virumaa on suutnud võluda juba palju filmitegijaid, mida näitas ka Kaljo Kiisa filmistipendiumi korraldamine. Nüüd on aeg koondada meie ümber ka rohkem kunstnikke. Selleks on kohalikud omavalitsused ja ettevõtted loomas Eesti Kunstiakadeemia üliõpilaste jaoks võimalusi, mis toetavad regioonis nii õppetöö korraldamist kui ka suvepraktikat. Eriline rõhk on pandud tööstuspäranditel toimuva suvepraktika korraldamisele ja tööstuse ning kunsti vahelise koostöö taastamisele.

Viru Keemia Grupp AS juhatuse esimees Priit Rohumaa: „Siinse maalilise maastiku jäädvustamine vajab uut ärkamist. Oleme Ida-Viru patrioodid ja hinnanud juba kaua oma regiooni omanäolise maastiku ja tööstuspiirkonna kunsti. VKG kunstikogu eksemplarid siinse piirkonna jäädvustustest ulatuvad juba 1920. aastatesse. 1980-ndate lõpus katkes meie põlevkivitööstuse kajastamise traditsioon kunstis, mida oleks aeg taaselustada. Selleks kutsumegi kõiki noori kunstnikke meie juurde, et pintsli, pliiatsi, söe vms. vahendiga Ida-Virumaad taas kunstiajalukku talletada. VKG-l on heameel näha, et eesti kunsti arendamine Ida-Virumaal on südamelähedane ka meie koostööpartneritele”.

Jõhvi Kontserdimaja direktor Piia Tamm: „Mul on siiralt hea meel näha, et Ida-Viru maakonna sees koostöö areneb järjest erinevatesse valdkondadesse. Meie senine mitmekülge koostöö VKG regiooni kultuurielu rikastamiseks on olnud äärmiselt hea näide era- ja avaliku sektori sisukast koostööst. Rõõm on näha, et uue pikaajalise koostöövõrgustikuga liituvad nii omavalitsused kui erasektor ja kohalikud suuremad muuseumid. Eesti Kunstiakadeemia on oodatud partner meie maakonna avaliku ruumi arendamiseks kui ka kultuuripärandi ja kunstiväärtuste uurimiseks.”

EKA ja Ida-Viru omavalitsuste vahelisele kolme aasta pikkusele koostöölepingule kirjutasid alla: Jõhvi Kontserdimaja, Jõhvi vald, Põlevkivimuuseum, Toila vald, Kohtla vald, Narva muuseum, Mäetaguse vald ja Narva Gate OÜ.

VKG sõlmis EKA-ga eraldiseisva koostöölepingu, mille objektideks on regionaalsest põhimõttest lähtuvate õpilaste motiveerivate stipendiumite asutamine, vana õlivabriku torni (VKG tootmisterritooriumil asuv muinsusobjekt) taastamise projekt ning praktika korraldamine kontserni tööstusobjektidel.

Tähtsale sündmusele oli kutsutud kõik Ida-Viru regiooni esindajad. Lepingute allkirjastamisele järgnes Jõhvi Kontserdimaja suures saalis kontsert „Kuldne Klassika: Eesti Riiklik Sümfooniaorkester. Üritusest said osa ka kõik kontserdikülastajad.

Lisainformatsiooni VKG kunstikogu kohta leiate siit.

Kaljo Kiisa stipendiumi kohta leiate siit.

Lisateave:
Liina Reinsaar                           Piia Tamm
VKG pressiesindaja                  Jõhvi Kontserdimaja direktor
Tel. 334 2555                            Tel. 55610512
GSM 517 7601
E-post: liina.reinsaar@vkg.ee

Viimased uudised