VKG Elektrivõrgud saab tagasi ajaloolise nime Viru Elektrivõrgud

24. aprill 2024

Seoses eraldumisega VKG kontsernist ja tegevusvaldkondade laiendamisega uute energiateenustega saab Ida-Virumaa energiaettevõtte VKG Elektrivõrgud tagasi oma ajaloolise nime, Viru Elektrivõrgud.

„Klientide jaoks jätkub Viru Elektrivõrkudes kõik samamoodi nagu varem VKG kontserni osana tegutsedes. Ettevõttes töötavad samad inimesed, firma klienditeenindus asub jätkuvalt Narvas Kerese tänaval, kehtima jäävad olemasolevad lepingud ja samaks ka arveldusarvete numbrid,“ ütles Viru Elektrivõrkude juhatuse liige Ivo Järvala.

„Samas plaanime pakutavate teenuste valikut laiendada ja luua juurde tarkade energialahenduste suuna. Oleme välja tulemas eramajaomanikele ja korteriühistutele päikesepaneelide ning salvestite lahendustega, millele saavad kliendid ka Kredexist riigi toetust küsida. Valmistame ette lihtsasti kasutatavat elektriauto laadija kuumaksupõhist paketti korteriühistutele, ettevõtetele ja eramajadele. Meie koduturg on jätkuvalt Virumaal,“ ütles Järvala.

Viru Elektrivõrkudele disainer Oliver Obergi poolt loodud elektrisinine kolmnurgakujuline logo sümboliseerib kirde suunda tulenevalt firma asukohast Kirde-Eestis. Aga ka kalasaba – motiivi Narva vapilt.

Enne VKG kontserni poolt omandamist 2006. aastal kandis ettevõte nimesid Narva Elektrivõrk ja Viru Elektrivõrgud. Ettevõtte ajalugu ulatub 1921. aastasse, mil Narvas loodi elektrivõrk. 1930 aastal asutati põlevkivitööstuse kiire arengu ja energiavajaduse kasvuga tegelemiseks Virumaa Elektri Aktsiaselts. Aktsiaseltsi eesmärgiks sai elektri andmine mitte ainult põlevkivitööstusele, vaid kogu Virumaale.

Viru Elektrivõrkude võrgupiirkonnas, Kreenholmi Manufaktuuris toimus 1882. aastal ka teadaolevalt esimene elektri kasutamine Eestis, kui elektriga valgustati mõnesid manufaktuuri ruume, mida seni oli valgustatud gaasiga. Maailmas esimene elektri ülekandmise katse oli toimunud ainult pisut varem, 1873. aastal Viini maailmanäitusel.

Viru Elektrivõrgud osutab elektri jaotusvõrgu ja elektrimüügi teenust. Jaotusvõrk asub Narva, Narva-Jõesuu ja Sillamäe omavalitsuste territooriumil. Ettevõttel on üle 32 tuhande era- ja ärikliendi.

Viimased uudised