VKG Plokk OÜ käivitas oma tootmise

2. märts 2012

PRESSITEADE

Jaanuari lõpus taaskäivitas VKG kontserni uusim tütarettevõte VKG Plokk OÜ kergplokkide tootmisliini Ahtme tehases ning veebruari lõpus väljus ettevõtte territooriumilt juba esimene koorem ROCLITE plokke. Ettevõtte keskkonnasäästlikult toodetud plokid on eelkõige mõeldud Eesti, Läti ja Leedu turgudele.

VKG Plokk OÜle kuuluv tootmisliin käivitati esimest korda 25. jaanuaril. Hetkel on liini töö stabiilne ning seda ei ole sel hooajal enam plaanis peatada. Alates veebruarist suurendatakse tasapisi tootmismahtusid. Märtsikuuga saavutab liin täisvõimsuse. Alates ettevõtte asutamisest oktoobris 2011 kuni tänaseni on tööle võetud 67 töötajat, kellest enamik on tehases varem töötanud head spetsialistid. Märtsi alguse seisuga on laos ca 7000 m3 poorbetoonplokke.

VKG Plokk OÜ juhatuse liige Hannes Niinepuu: „Ettevõtte käivitamine on sujunud plaanipäraselt ja rahulikult. Veebruarikuuga on allkirjastatud korralik kogus müügilepinguid 2012.aastaks. Heameel on tõdeda, et meie ettevõttes toodetud plokkide vastu on üles näidatud väga suurt huvi, seda nii Eestis kui ka lähiriikides. VKG Plokk müüb oma toodet registreeritud kaubamärgi ROCLITE alt. Meie inimesed annavad endast parima, et tootmisest jõuaks kvaliteetne plokk lattu ja sealt edasi juba ehitajateni.”

VKG Plokk OÜ nõukogu esimees Jaanus Purga: ”Põlevkivi võimalikult jäätmevaba kasutamine ning maksimaalne vääristamine on VKG jaoks oluline eesmärk. Tuhkbetoonist plokkide tootmisüksuse käivitamine on üheks kindlaks plokiks VKG põlevkivikasutuse vundamendis. VKG jätkab lähitulevikus aktiivselt põlevkivi mineraalosal – aherainel, põlevkivituhal ja poolkoksil – baseeruvate ehitusmaterjalide arendamist. Poorbetoonist ehitusmaterjalide areng nii Euroopas kui Eestis saab olla ainult teisese toorme ja jääkproduktide kasutamisel tuginev – traditsioonilisel tsemendil ja ainult kaevandatavatel maavaradel põhinevad tootmised ei ole pikas perspektiivis majanduslikult ega keskkonnamõjult jätkusuutlikud”.

VKG Plokk OÜ on VKG kõige uuem tütarettevõte, mis asutati oktoobris 2011 endise Silbet Plokk OÜ pankrotivara ostu tulemusel. Ettevõtte tegevusalaks on ehitusmaterjalide tootmine. VKG Plokk OÜ toodetud ROCLITE seinaplokk on keskkonnasõbralik anorgaaniline müürimaterjal, mida toodetakse autoklaavmeetodil peamiselt põlevkivituhast ja liivast. Autoklaavitud poorbetoonist müüriplokkide vastavushindamist ja järelvalvet teostab Tallinna Tehnikaülikooli Sertifitseerimisasutus.

2012.a. aastal käivitatud ettevõte annab aasta lõpuks regioonis tööd ca 75 töötajale.

Lisateave:
Liina Reinsaar
VKG pressiesindaja
Tel. 334 2555
GSM 517 7601
E-post: liina.reinsaar@vkg.ee

Viimased uudised