17.11.2014 katkestusest

19. november 2014

17.11.2014 VKG Elektrivõrgud OÜ 6kV keskpinge kaabelliinis tekkis rike, mille tulemusena kella 21.18 kuni 22.40 toimus elektrikatkestus. Elektrivarustus oli häiritud Kangelaste, Rakvere, Kevade, Hariduse tänava vahelises piirkonnas, kokku 1708 tarbijal.

Vabandame oma klientide ees katkestusest tingitud ebameeldivuste pärast!

Rikke täpset põhjust ja asukohta ei ole hetkel teada, selle väljaselgitamisega tegeleb kõrgepingelabor. Teavitame tulemustest oma kodulehel täiendavalt.

Tänu investeeringutele antud piirkonna alajaamadesse oli võimalik rikkis kaablilõik tuvastada, ümberlülimine teostada ja võrguühendus taastada kiiresti – 1 h ja 22 minutiga. Vastavalt Võrguteenuste kvaliteedinõutele (kehtestatud Majandus- ja kommunikatsiooniministri määrusega nr 42, 06.04.2005), rikkest põhjustatud katkestus tuleb jaotusvõrgus kõrvaldada 16 tunni jooksul.

VKG Elektrivõrgud OÜ investeerib võrku üle 2 miljoni euro aastas, et kaasajastada võrku, ennetada rikkeid ja võimaldada tekkinud rikete kiiremat kõrvaldamist. Kahjuks tuleb tarbijatel arvestada sellega, et võrgus võib esineda rikkeid, millega võib kaasneda katkestusi ja pinge kõikumisi. VKG Elektrivõrgud OÜ annab endast parima, et neid olukordi oleks võimalikult vähe.

Vabandame veelkord ebameeldivuste pärast!

Täiendus, 20.11.2014:
Labori info kohaselt põhjustas kikke kaablimuhv Puškini ja Rakvere tänava ristmiku alal, mida rekonstrueeriti 2014 suvel. Ekspertiisi käigus selgub, kas selle põhjustasid puudused töövõtja montaažitöödes või defektne kaablimuhv.

Viimased uudised