Elektrienergia hinna hüvitis

23. september 2022

Energiahindade tõusu mõjude leevendamiseks kodutarbijatele on riik välja töötanud ajutised toetusmeetmed. Need kehtivad tarbijatele perioodil 01.10.2022 — 31.03.2023 tarbitud elektrienergia eest.

Toetused on automaatsed ja tarbija ei pea kompensatsiooni saamiseks üldjuhul ise midagi tegema. Elektrimüüja arvestab kompensatsiooni tarbijale esitataval arvel. Elektrimüüja vähendab arvel elektrienergia ühikhinda kompensatsiooni võrra.

Elektrienergia hinna hüvitist saavad kõik kodutarbijad sõltumata sellest, milline elektripakett on valitud või kas elektrit ostetakse universaalteenusena või üldteenuse korras.

Kompensatsioon on kuni 5 senti/kWh kohta (käibemaksuta elektrienergia hinnast), mis ületab 8 senti/kWh.

Näited:

1) Kui tarbija ostab elektrienergiat kuu keskmise hinnaga 15 senti/kWh, siis kompensatsiooni abil oleks tarbija poolt makstav hind 10 senti/kWh.

2) Kui tarbija ostab elektrienergiat kuu keskmise hinnaga 18 senti/kWh, siis kompensatsiooni abil oleks tarbija poolt makstav hind 13 senti/kWh.

3) Kui tarbija ostab elektrienergiat kuu keskmise hinnaga 10 senti/kWh, siis kompensatsiooni abil oleks tarbija poolt makstav hind 8 senti/kWh.

 

Rohkem infot energiakulude hüvitiste kohta vaata Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi veebilehelt https://mkm.ee/energiakulude-huvitised

Viimased uudised