Startis Virumaa suurim fotokonkurss „Ilus oled, Virumaa!“

20. veebruar 2012

Täna, 20. veebruaril, annavad Viru Keemia Grupp AS (VKG) ja Jõhvi Kontserdimaja (JKM) stardi juba teist korda korraldatavale Virumaale ja siinsetele inimestele pühendatud fotokonkursile. Algatuse eesmärgiks on propageerida Virumaa ilu ja selle omanäolist rolli Eesti riigi elus.

Alanud konkurss kestab kuni 1. novembrini 2012 ning selle teemadeks sellel korral on:

  • Põnev ja sündmusterikas Virumaa – reportaažfotod;
  • Kontrastiderikas Virumaa – Virumaa omanäolisust kajastavad fotod;
  • Virumaa inimesed – portreefoto kategooria, kus piltide juurde on oodatud ka lühilood pildistatud inimestest;
  • Virumaa on imeline – loodusfotod, mis toovad esile Virumaa ilu ja mitmekesisust.

JKM direktor Piia Tamm: „Virumaa on imeline…. see oli fotokonkursi asutajate, žürii liikmete ja toetajate ühine sõnum konkursi asutamise hetkel. Sellele, nii looduse kui ka elanike poolest, imelisele regioonile me pühendasime ka lühivideoklipi, mis valmis eelmise aasta konkursi fotomaterjali kasutades.

Virumaal töötavad ja elavad inimesed armastavad seda maad ja tänu sellele pühendumusele aina rohkem kuuleme viimasel ajal Virumaast kui just arenevast regioonist või uute võimaluste maast…  Meie fotokonkurss on üks väike samm maakonna avatuse ja kasvava populaarsuse poole ja nii me kutsumegi kohalikke, regiooni külalisi, professionaalseid fotograafe ja algajaid pildistajaid uudistama ja jäädvustama Virumaad“.

Konkursi žüriisse kuuluvad: Eesti Vabariigi presidendi abikaasa Evelin Ilves, ajalehe Põhjarannik peatoimetaja Erik Gamzejev, Jõhvi Kontserdimaja direktor Piia Tamm, disainer ja fotograaf Oliver Oberg, fotograaf Matti Kämärä ning üks 2011. aasta konkursi võitjatest, fotograaf Karel Kravik. Zürii esimeheks on Kaupo Kikkas.

Konkursi eestvedamisega on ühinenud terve rida kohalikke ja üleeestilisi ettevõtteid ning turismisihtkohti: Toila Spa Hotell, ajaleht Põhjarannik, Saka Cliff Hotel & SPA, Vihula mõis, Kukruse Polaarmõis, Toila vald, Mäetaguse vald, Overall Eesti.

2012. aasta konkursi tingimustega saab täpsemalt tutvuda VKG Soojus AS kodulehel www.vkgsoojus.ee/konkurss.

Virumaa-teemaline klipp on kättesaadav VKG Facebooki lehel www.facebook.com/virukeemiagrupp, kontserni kodulehel www.vkg.ee, JKM kodulehel ja samuti kõikide konkursi toetajate kodulehekülgedel.

Virumaa esimene fotokonkurss „Ilus oled, Virumaa“, sai alguse 2011. aastal. Konkursi asutajateks on kohalik suurtööstusettevõte Viru Keemia Grupp AS ning Jõhvi Kontserdimaja. Konkursi eestvedajateks on Kaupo Kikkas ning Evelin Ilves. 2011. aastal toimunud konkursile laekus pea 1500 pilti mitmesajalt autorilt. Auhinnatud sai 31 tööd. Konkursi võitjad ja parimate piltide autorid said lisaks auhindadele ka kingituseks žürii esimehelt Kaupo Kikkaselt pildistamise meistriklassi.

2012. aasta konkursist ootavad korraldajad veelgi suuremat osavõttu.

Lisateave:
Liina Reinsaar
VKG pressiesindaja
Tel. 334 2555
GSM 517 7601
E-post: liina.reinsaar@vkg.ee

Piia Tamm
Jõhvi Kontserdimaja direktor
Tel. 5561 0512

Viimased uudised